Seimas sugriežtino įmonių atsakomybę už sankcijų pažeidimus

seimas

Seimas sugriežtino Lietuvos įmonių atsakomybę už tarptautinių sankcijų Rusijai ir Baltarusijai pažeidimus – joms numatyta iki 50 tūkst. eurų bauda, su pažeidimais siejamų prekių ar pinigų konfiskavimas bei bauda, siekianti iki 5 proc. metinių pajamų.

Už Tarptautinių sankcijų įstatymo pataisas balsavo 90 Seimo narių, vienas buvo prieš, aštuoni susilaikė.

Pataisos numato, kad griežtesnės bausmės galiotų ne tik už tarptautinių sankcijų, bet ir valstybės institucijų nustatytų ribojamųjų priemonių pažeidimus.

Pakeistas įstatymas įvardija konkrečias bausmes įmonėms: bauda, prilygstanti 50–100 proc. prekių, paslaugų ar pinigų, siejamų su sankcijų pažeidimu, vertės, tačiau ne mažesnė nei 10 tūkst. eurų.

Bendrovei per metus pakartotinai pažeidus sankcijas, o prekių vertei viršijus 100 tūkst. eurų, galima skirti iki 5 proc. metinių pajamų baudą, bet ne mažesnę nei prekių vertė ir ne mažesnę kaip 20 tūkst. eurų. Jei sankcijų pažeidimo dalykas nėra prekės, paslaugos arba lėšos, būtų skiriama 10-50 tūkst. eurų bauda.

Prekės taip pat galės būti konfiskuotos.

Seimas, be to, pritarė, kad į Baudžiamąjį kodeksą taip pat būtų įtraukta atsakomybė už nustatytų ribojamųjų priemonių pažeidimus. Šis kodeksas už tarptautinių sankcijų pažeidimus dabar numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki penkerių metų, arba baudą nuo 200 iki 6 tūkst. eurų.

Dėl ribojamųjų priemonių, nustatytų reaguojant į Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą, Seimas žada apsispręsti kitą savaitę.

Taip pat pritarta Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms, kuriomis griežtinama atsakomybė už sankcijų pažeidimus.

Jomis įmonių vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims numatoma nuo 600 iki 6 tūkst. eurų bauda, o už pakartotinius pažeidimus – 4–6 tūkst. eurų bauda. Kodekso papildymu taip pat įteisinta atsakomybė už pakartotinius pažeidimus asmenims, jiems grės 2–6 tūkst. eurų bauda.

Šios pataisos suteikia galimybę konfiskuoti sankcijų pažeidimams naudotas priemones, įrankius, prekes, lėšas ar kitą iš neteisėtos veiklos gautą rezultatą.

Komentarai
Kol kas komentarų nėra

Jūsų komentaras

Jei norite parašyti komentarą, prašome prisijungti:

arba užsiregistruoti.

Aktualijos

pesciuju-pereja-panevezyje

Sukurtas žemėlapis, leidžiantis įvertinti realią Lietuvos kelių ir tiltų būklę

Nuo šiol gyventojai turi galimybę įvertinti Lietuvos kelių ir tiltų būklę – „Via Lietuva“ sukūrė specialų stebėsenos žemėlapį. Šis įrankis leidžia tiek nacionaliniu, tiek savivaldybių lygmeniu efektyviau planuoti investicijas ir įvertinti esamą kelių ir tiltų kokybę visoje šalyje, rašoma „Via Lietuva“ pranešime žiniasklaidai.

2025-04-03 2
0
Flag of each of the 28 EU Member States, alongside the European flag

Verslui – dar viena prievolė dėl poveikio aplinkai: teks spręsti, kuriuo keliu eiti

Europos Komisijos iškeltas tikslas iki 2050 metų pasiekti, kad Senasis žemynas taptų klimato pokyčiams neutraliu kontinentu, įgauna pagreitį. Verslui numatyti papildomi administraciniai reikalavimai – įmonės įpareigotos pateikti ataskaitas apie savo paliekamą CO2 pėdsaką. Kaip šiems pokyčiams ruošiasi transporto sektorius, kuris, kalbant apie ekologiją, dažnu atveju būna po didinamuoju stiklu?

2025-04-01 7
0
timthumb (2)

Kviečiame dalyvauti renginyje „Skaitmeninė transformacija logistikoje“

Skaitmeninės technologijos iš esmės keičia logistikos sektorių, o nauji ES reglamentai atveria tiek iššūkių, tiek galimybių. Ši konferencija suburs transporto ir logistikos sektoriaus atstovus, politikos formuotojus bei technologijų ekspertus, kurie aptars svarbiausius pokyčius ir jų praktinį įgyvendinimą.

2025-04-01 19
0
jaunas_vairas

Kovo transporto aktualijų apžvalga

Rinkimai „Linavoje“, Lietuvos vežėjų situacija ir naujienos iš Briuselio. Nauji Eurovinjetės tarifai ir baudų mokėjimo / apskundimo dilema įvairiose Europos šalyse. Darbo su Kinija specifika ir taupantys kurą sunkvežimiai. Apie tai ir kitus dalykus kovo transporto aktualijų apžvalgoje iš „Cargonews“.

2025-04-01 82
0